Агрономія

Як обрати сорти та гібриди в умовах кліматичних змін

Як обрати сорти та гібриди в умовах кліматичних змін

На сьогодні кількість сортів та гібридів сільгоспкультур, що є на ринку, вимагає дуже серйозного підходу до їх вибору з урахуванням різних вихідних даних.

Про це розповів Віктор Єсипенко, заступник керівника департаменту агровиробничої діяльності групи компаній «Укрлендфармінг» в ході конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

За його словами, сорти та гібриди слід обирати в першу чергу відповідно до потенціалу врожайності поля, адже є ділянки, які не дадуть розкрити весь потенціал навіть найдорожчим гібридам, тож немає сенсу даремно витрачати ресурс.

«Ми зазвичай аналізуємо, під які технології підходить той чи інший гібрид – інтенсивний чи пластичний, – розповідає фахівець. – Якщо ми йдемо на високі врожаї, то звісно обираємо інтенсивний гібрид. Для ділянки поля, що не буде давати великої врожайності беремо пластичний гібрид, який зможе дати урожай навіть за несприятливих умов».

Віктор Єсипенко радить також звертати увагу на стійкість до кліматичних умов, при чому йдеться не лише про посухостійкість.

«На сьогодні є тенденція переходу до ранніх строків сівби. Як показує практика, після раннього посіву (а правило, що протягом тьрох днів має бути температура не ниже 8 градусів ніхто не відміняв) настає похолодання, тому важливо, щоб гібриди були холодостійкими. Крім того, є придатні до раннього посіву гібриди і є не придатні. Цього року, наприклад, кукурудза з меншим ФАО себе показала краще», – зазначив експерт.

Він також наголосив, що є гібриди, які підходять виключно для технології mini-till або no-till, і на ці нюанси також треба звертати увагу. І ще один важливий критерій у виборі – терміни збирання.

«Наприклад, часом складаються такі умови, коли кукурудза перестоює, і від того втрати врожаю можуть сягати до 100%. Наприклад, коли у жовтні випадає сніг. Та якщо обрати правильний гібрид, то і цього можна уникнути. Тому придатність до термінів збирання також дуже важлива», – зауважив Віктор Єсипенко.