Агрономія

Як no-till впливає на процеси інфільтрації в ґрунті, – дослідження

Покрив із рослинних решток на поверхні ґрунту підвищує ефективність нагромадження вологи. Подекуди кількість нагромадженої вологи може збільшитися вдвічі. Крім того, поліпшується пористість ґрунту. У системах no-till волога опадів вбирається в ґрунт швидше, ніж у системах, де здійснюється обробіток, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як показали результати дослідження, інфільтрація в системі no-till (період застосування – 17 років) була втричі вищою, ніж у системі з обробітком ґрунту із сівозміною пшениця – пар. Таке поліпшення пористості пов’язано з двома чинниками.

По-перше, за no-till підвищується вміст органічної речовини у верхньому шарі ґрунту (5 см): цей рівень виріс із 35 до 50% через 15 років застосування технології no-till і безперервного вирощування культур.

По-друге, no-till сприяє розвитку спільноти грибів у ґрунті, таких як мікориза і базидіоміцети. Гриби взаємодіють з органічною речовиною, формуючи ґрунтові агрегати.

Дослідники виявили прямий зв’язок між кількістю рослинних решток на поверхні ґрунту та поліпшенням його пористості.

Нагадаємо, за технології no-till витрачається до 20 л/га пального на рік. Раніше повідомлялося, як швидко перейти на технологію no-till.