Агрономія

Як на дефіцит елементів живлення ріпаку впливають ґрунтово-кліматичні умови

Для ріпаку, крім основних елементів живлення, важливо отримати достатню кількість міді, марганцю, цинку та бору, брак яких спостерігається переважно за дефіциту вологи, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Брак міді трапляється досить нечасто, переважно на ґрунтах легкого гранулометричного складу або ж після вапнування. Якщо в ґрунті зафіксовано високий уміст гумусу, рН>6 та холодної погоди, на посівах ріпаку часто спостерігається дефіцит марганцю.

З тим на уже сформованому листку з’являються некротичні плями жовтого забарвлення, дуже сповільнюється ріст і не виповнюються стручки.

«Найкраще рослини реагують на ліквідацію дефіциту марганцю у фазу великого бутона»,  – зазначає Марія Августинович (Інститут живлення рослин).

Дефіцит цинку проявляється не часто, переважно на ґрунтах, близьких до нейтральних, і то тільки під час посухи, але якщо так уже сталось, що треба підживити цинковмісними добривами, то найкраще провести у поєднанні з пестицидами у вигляді хелату цинку в межах 0,2–0,4 кг/га.

Раніше повідомлялося про особливості внесення борного добрива на посіви ріпаку, а також як визначити дефіцит молібдену та магнію в ріпаку.