Агрономія

Як мінімізувати втрати продуктивної вологи, – досвід

Як мінімізувати втрати продуктивної вологи, – досвід

У ТОВ ім. Мічурина вживають заходів для накопичення ґрунтової вологи в метровому шарі ґрунту до старту посівної кампанії. Для цього переглянули підхід до обробітку ґрунту.

Про це розповів Євген Глуган, директор ТОВ ім. Мічурина (входить до складу ПП «Аккерман Зернопром»), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Минулий рік приємно здивував не лише великою кількістю дощів – близько 550 мм за сезон, а також рівномірним розподіленням опадів, що посприяло доброму розвитку всіх посівів, – розповів Євген Глуган і додав: – Але після дощів різко настала спека, що якраз збіглося з наливанням зерна, та призвело до зменшення врожаю».

Загалом сприятливі умови щодо кількості опадів, які склалися у 2021 році, бувають раз на 7–8 років.

Тому на полях застосовують розпушування ґрунту на глибину до 5 см. Ця технологія дає змогу максимально ввібрати вологу й втримати її, мінімізувавши випаровування.

Такі зміни у ґрунтообробітку нині дають позитивні результати: наприклад, навіть за мінімальних опадів вдається накопичити вологу у верхніх шарах ґрунту.

Окрім того, зменшення обробітку є частиною комплексу заходів щодо оптимізації витрат господарства.

Додатково за потреби на деяких полях раз на два-три роки проводять глибоке розпушування із заглибленням у ґрунт на 30–35 см. Ця операції дає змогу мінімізувати ризики утворення плужної підошви, покращує аерацію, вологопроникнення та вологозабезпечення ґрунту.