Як мінімізувати проблему падалиці соняшнику
Після збирання врожаю впале насіння соняшнику перебуває в стані спокою, бо воно відносно вологе, тож таке насіння не проростатиме після негайного його загортання, а падалиця з такого насіння з’являтиметься тільки наступної весни, пише журнал The Ukrainian Farmer.
А коли таке насіння підсихає, полежавши кілька днів на поверхні поля, воно втрачає період спокою і після загортання в ґрунт значна його частина проростає ще з осені, і тоді проблема з падалицею соняшнику навесні значно менша або її й зовсім немає.
За частого вирощування соняшнику на полі серед його шкідників у ґрунті з’являється нематода, шкідливість якої можна усунути або збільшивши перерви у вирощуванні цієї культури на полі, або ж додавши у структуру посівних площ проміжної культури гірчицю білу та сидерати, що мають нематодоцидний ефект.
Як зазначається, падалиця соняшнику дуже негативно впливає на процес господарювання, адже для її знищення часто застосовують гербіциди, витрачаючи на це певні кошти, що призводить до подорожчання виробленої рослинницької продукції, не кажучи про напруження екологічної ситуації через використання відповідного агрохімікату. Тому слід обирати найоптимальніший спосіб боротьби з нею.
Нагадаємо, боротьба з падалицею соняшнику відрізняється, залежно від культури.