Агрономія

Як корелюються строки сівби озимої пшениці з нормою висіву й глибиною загортання насіння

Як корелюються строки сівби озимої пшениці з нормою висіву й глибиною загортання насіння

Змінюючи строки сівби озимої пшениці залежно від погодних умов, що складаються на час сівби, слід особливу увагу приділити нормі висіву та глибині загортання насіння у ґрунт. Для ранньої сівби норму висіву, рекомендовану оригінатором сорту, можна не змінювати, але глибину загортання насіння варто збільшити, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це дещо подовжить тривалість періоду від сівби до сходів і водночас буде пригнічувати інтенсивність кущення рослин. Тільки таким чином можна вплинути на щільність стеблостою ранніх посівів на час припинення осінньої вегетації.

Доведено, що найвищу врожайність в умовах північного Степу України забезпечують посіви озимої пшениці, які мають щільність стеблостою на час припинення осінньої вегетації у межах 750–1150 стебел/м². За пізніх строків сівби, коли температурний режим повітря є значно нижчим, що подовжуватиме тривалість отримання сходів та пригнічуватиме інтенсивність кущіння, норму висіву слід збільшити, а глибину загортання насіння зменшити до 4 чи навіть 3 см.

Нагадаємо, озима пшениця відгукнеться на перегляд системи обробітку ґрунту.