Агрономія

Як досягти максимального ефекту для озимини після непарових попередників

Як досягти максимального ефекту для озимини після непарових попередників

На відміну від парових полів, де гальмування нітрифікації може розцінюватися позитивно, під час вирощування озимих після непарових попередників одним з основних завдань із погляду підвищення продуктивності посівів є максимальне посилення біогенності орного шару ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Також, зважаючи на специфіку гідротермічних і ландшафтних умов Степу (велика ймовірність посухи та ерозії ґрунту), важливіше активізувати мікробіологічні процеси та збільшити запаси нітратного азоту не у верхньому, а в глибшому (10–20 см) шарі ґрунту (зона відносно стабільного зволоження й зосередження кореневої системи).

У дослідах ця мета досягалася застосуванням вузькосмугового різноглибинного (6–16 см) обробітку ґрунту комбінованим агрегатом АРП-3,6, базою якого є прямі диски з вирізами, розпушувальні чизельні лапи з активним захватом 10–12 см і дворядний ущільнювальний коток.

У підпосівному шарі створювалися сприятливі умови для більшого засвоєння опадів ґрунтом і капілярного підняття вологи, а також швидкої мобілізації нітратів.

Раніше повідомлялося, які переваги й недоліки парового поля.