Агрономія

Ячмінь на півдні цьогріч варто сіяти після зернобобових та просапних культур

У Південному Степу цього року ячмінь краще розмістити після зернобобових та просапних культур, адже рівень запасів ґрунтової вологи цього року недостатній для формування високого врожаю цією культурою.

Про це AgroTimes сказав завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Анатолій Коваленко.

За його словами, ячмінь у Південному Степу є найбільш урожайним серед ранніх ярих зернових культур. Він може сформувати у степовій зоні врожайність на рівні 1,8-2,2 т/га і то лише за умов чіткого дотримання вимог рекомендованої технології.

«Утім, останнім часом у зв’язку з порушенням сівозмін ячмінь все більше сіють і після соняшнику, де спостерігаються найнижчі вологозапаси. З огляду на низькі запаси вологи в метровому шарі ґрунту краще розмітити ячмінь після зернобобових та просапних культур», – наголосив науковець.

Анатолій Коваленко нагадав, що запаси ґрунтової вологи у ранньовесняний період на полях під сівбу ярих культур значною мірою залежать від погодних умов осінньо-зимового періоду, а їхня кількість минулого року на більшій частині степової зони не перевищувала 50% кліматичної норми.   

Раніше була названа найбільш посухостійка культура для вирощування в зоні Степу.