Агрономія

Визначено рівень карбонатності, за якого ефективність мікродобрив максимальна

За малого вмісту карбонатів у ґрунті ефект від дози ОЕДФ-Мікродобрива 5 л/га є позитивним, за великого вмісту – негативним. Та існує рівень карбонатності, за якого ефективність ОЕДФ-Мікродобрива максимальна – це приблизно 110 ґрунту в шарі 30–60 см.

Такі результати досліджень Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

Залежність від карбонатності ґрунту шару 30–60 см збільшення врожаю соняшнику за мінімального обробітку ґрунту в разі застосування ОЕДФ-Мікродобрива у рекомендованій нормі 5 л/га була параболічною:

х — карбонати шару ґрунту 30-60 см у г/кг ґрунту;

у — збільшення врожаю соняшнику (%), ОЕДФ-Мікродобриво 5 л/га.

За кількості карбонатів визначального шару понад 210 г/кг ґрунту як рекомендована норма ОЕДФ-Мікродобрива 5 л/га, та і зменшення її до половинної 2,5 л/га, стають не ефективними в позакореневе підживлення соняшнику 3–6 пар листків.

За карбонатності приблизно в межах 110–210 г/кг ґрунту ефективнішою є норма 5 л/га, а за низької карбонатності визначального шару (менше як 100 мг/кг ґрунту) ефективнішою є половинна норма.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!