Агрономія

Визначено найбільш адаптивні до технології ноу-тілл культури

Озимі зернові та озимий ріпак, пізні ярі культури, а також ранні зернові і зернобобові є найбільш продуктивними за вирощування на базі технології ноу-тілл. До такого висновку дійшли учені ДУ Інститут зернових культур НААН України на підставі проведених польових експериментів. 

Про це повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

За словами доктора с.-г. наук Михайла Шевченка, найкраще адаптовані до  системи ноу-тілл озимі зернові та озимий ріпак – за сприятливого зволоження, коли в період сівби гідротермічна ситуація спрямована на накопичення ґрунтової вологи та гідрофізичне розущільнення ґрунту. 

Пізні ярі культури — кукурудза на зерно, соняшник та соя здатна подолати негативні наслідки ущільнення ґрунту за прямої сівби завдяки тривалій вегетації, глибокому заляганню кореневої системи та поліпшенню вологозабезпеченості рослин.

Читайте також: Ноу-тілл дозволяє зменшити втрати азоту в ґрунті

 Круп’яні культури та сорго є найчутливішими до зміни агрофізичного стану ґрунтів через поверхневе розташування кореневої системи в зоні ущільнення ґрунту й короткий вегетаційний період, який ставить урожай у значну залежність від опадів.

«Кожна з цих груп культур на тлі технологій ноу-тілл втрачає відповідно 3–7%, 6–12%, 9–15% урожаю порівняно з глибоким обробітком», — зазначив Михайло Шевченко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!