Агрономія

Визначення симптомів браку поживних речовин у рослин кукурудзи слід починати у фазу 4–5 листків

Визначення симптомів браку поживних речовин у рослин кукурудзи слід починати у фазу 4–5 листків

Під час вирощування кукурудзи часто виникає проблема браку елементів живлення, що проявляється у вигляді змін забарвлення листкової поверхні. Важливо пам’ятати: після третього листка формуються придаткові корені, й рослина переходить на самостійне живлення, тому визначення можливих симптомів браку поживних речовин слід починати у фазу 4–5 листків.

Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише кандидат сільськогосподарських наук Жанна Молдован (Хмельницька ДСГДС Інституту кормів та сільського господарства НААНУ).

За її словами, компенсувати брак живлення слід мікроелементами, які беруть участь у ферментативних реакціях, що впливають на обмін речовин, пришвидшують розвиток рослин, підвищують їх стійкість до грибних і бактеріальних хвороб, а також до посухи, низьких і високих температур повітря й ґрунту.

Власне, позакореневе підживлення посівів дає можливість забезпечити рослини тими мікроелементами, які потрібні кукурудзі для збалансованого росту й розвитку (цинк, бор, мідь, марганець), а також за потреби частково компенсувати дефіцит макроелементів (азот, фосфор, калій, сірка та магній).

Нагадаємо, максимальна потреба кукурудзи в азоті – у період від викидання волоті до цвітіння, а борне голодування кукурудзи збільшується в посуху.