Агрономія
Головне:
Агрономія

Висока температура сприятиме розвитку альтернаріозу у посівах соняшнику

Різке підвищення температури в червні з перевищенням багаторічної середньомісячної норми на 1,4–3,8 °С протягом двох попередніх років і мізерні опади з другої декади червня сприяли розвитку альтернаріозу та ембелізії у посівах соняшнику.

Це показали дослідження з вивчення розвитку грибних хвороб соняшнику, яке проводили науковці Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин у 2018-19 рр. у західному регіоні Лісостепу України, пише журнал The Ukrainian Farmer. Така тенденція не виключена й цього року.

В Україні альтернаріоз набув поширення лише в останні роки. Хворобою уражуються всі надземні органи рослин соняшника від фази сходів до дозрівання. Шкідливість її полягає в передчасному відмиранні уражених частин рослин. В ураженому кошику, як правило, насіння щупле і недорозвинене або не утворюється взагалі. Уражене насіння має низьку схожість.

Нагадаємо, що нестабільність погодних умов у цьому регіоні, а саме — сильні короткочасні зливи, які змінюються посухою, та порушення правил агротехніки — не дотримання сівозміни, строків сівби, невдалі попередники тощо, призводять до ураження соняшнику хворобами різної етіології.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!