Агрономія

За виробництвом високоолеїнового соняшнику Україна в трійці світових лідерів

За виробництвом високоолеїнового соняшнику Україна в трійці світових лідерів

Україна вже протягом тривалого часу входить у топ-3 виробників високоолеїнового соняшнику в світі, а в 2020 році була другою після Франції за цим показником.

Про це розповіла аналітик олійного ринку ІА «АПК-Інформ» Світлана Киричок у ході вебінару «За яким соняшником майбутнє? Переваги вирощування високоолеїнового соняшнику в Україні».

За її даними, посівні площі під високоолеїновим соняшником в Україні з 2009 року зросли приблизно в 15 разів, а обсяги виробництва – в 20 разів.

Піковим був 2020 рік, коли частка ВО соняшнику в загальній площі цієї культури становила 8,7%, а у виробництві – 9%. А в 2021 році фіксувалося зниження посівних площ. Загалом за всю історію виробництва ВО соняшнику в Україні зменшення посівних площ під ним фіксоваося всього двічі – у 2017 і 2021 роках.

«Основним драйвером зростання площ є премія на високоолеїновий соняшник по відношенню до ціни на традиційний. Премію як правило доплачують за вміст олеїну в насінні, що має бути не менше 84%», – зазначила Світлана Киричок.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, урожай високоолеїнового соняшнику у 2022 році досягне 1 млн тонн.