Агрономія

Використання меліорантів сприяє підвищенню урожайності культур

Використання меліорантів як у прямій дії, так і післядії сприяє оптимізації поживного режиму ґрунту та зростанню врожайності.

На цьому закцентував увагу Ярослав Цвей, професор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«При застосуванні каліймаг-дефекату та каліймаг-доломіту спостерігається зниження кислотності ґрунту, зростання вмісту рухомого калію, підвищення врожайності озимої пшениці та кукурудзи на зерно, цукрових буряків», — зазначив науковець.

Згідно результатів досліджень науковців, при використанні меліорантів у вигляді дефекату на органо-мінеральному фоні удобрення на чорноземах вилугуваних врожайність зернових культур може підвищитись на 0,5–1 т/га, а буряків цукрових — на 4-5 т/га (збір цукру — 0,5 т/га). Під впливом використання дефекату покращиться поживний режим ґрунту і підвищиться вміст мінеральних сполук азоту, рухомого фосфору, обмінного калію.

У той же час проведення меліоративних заходів знижує доступність рослинам ряду мікроелементів: міді, цинку, кобальту та бору, що потребує додаткового їх внесення у позакореневе живлення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!