Агрономія

Втрати врожаю кукурудзи цього року можуть сягнути 30%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Враховуючи несприятливі гідротермічні умови, стан кукурудзи на більшості територій центрального, південного, частково східного регіонів України оцінюється як близький до критичного, а місцями – як критичний. За підрахунками спеціалістів ДУ «Інститут зернових культур» НААН, втрата врожаю зернової цього року може сягати до 30%.

Про це повідомляється в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та стану посівів в Україні.

Так, за даними науковців, запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під кукурудзою на початок другої декади серпня були недостатні і становили 24-42 мм, а на півдні Дніпропетровщини – лише 15-16 мм.

«Така кількість вологи в ґрунті зумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, частково у рослин оптимальних та, особливо, пізніх строків сівби, а також у загущених і забур’янених посівах кукурудзи», – йдеться в повідомленні.

На думку вчених, цьогорічні агрометеорологічні умови для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху, спекотну, з суховійними явищами та низькими вологозапасами ґрунту погоду є несприятливими.

Засуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища. Основною причиною зниження врожайності кукурудзи є недостатні вологозапаси в ґрунті навесні (від 108 до 142 мм у метровому (0–100 см) шарі ґрунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури та відсутність ефективних опадів, починаючи з ІІІ декади липня.

Також причиною зниження врожайності кукурудзи є пізній строк сівби, необґрунтоване загущення посівів відносно зональних рекомендацій та незадовільний фітосанітарний стан.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями