Внесення азоту та фосфору під час передпосівної культивації підвищує урожайність соняшнику, – дослідження
Дослідженнями вчених Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН встановлено, що внесення азотно-фосфорних добрив під час передпосівної культивації забезпечує отримання суттєвої прибавки врожаю гібридів соняшнику, яка залежить від густоти посіву та особливостей гібрида.
Про це AgroTimes повідомила головний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику Інституту рослинництва імені В.Я. Юр`єва НААН доктор с.-г. наук Катерина Макляк.
«За густоти 40 тис. рослин на 1 га отримано найбільшу прибавку гібриду Гудвін – кондитерського напряму використання, спеціально створеного для вирощування у розрідженому посіві (маса 1000 насінин у цього гібрида може перевищувати 100 г)», – зазначила Катерина Макляк.
Також, за її словами, максимальну прибавку за внесення азотно-фосфорного добрива під час передпосівної культивації за густоти посіву 40 тис. рослин на 1 га отримано також в гібридів Драйв і Златсон.
Науковиця також додала, що визначення густоти посіву, за яку буде отримано економічно вигідну прибавку від застосування добрив, особливо актуальне для умов зони недостатнього та несталого зволоження.
Нагадаємо, азотно-фосфорні добрива забезпечують найвищу врожайність соняшнику, а за ґрунтового підживлення соняшнику слід враховувати глибину розташування його бокових коренів. Як повідомлялося, на початку вегетації соняшник більше потребує фосфору, а не азоту. Також була названа головна проблема в боротьбі із соняшниковим вовчком.