Агрономія
Головне:
Агрономія

Вірус жовтої карликовості ячменю може знищити до 90% урожаю злакових

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Середні втрати врожаю від вірусу жовтої карликовості ячменю на території України можуть сягати 60,2–95,5%. Хвороба уражує основні зернові культури – пшеницю, ячмінь, овес, а також злакові трави та передається не менше 23 видами попелиць.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів вірусолог, доктор біологічних наук, професор, академік УААН Анатолій Бойко. 

«Від вірусу жовтої карликовості ячменю на території України середні втрати врожаю можуть сягати 60,2–95,5%, від вірусу смугастої мозаїки пшениці можна втратити 20,4–63,1% урожаю пшениці, від вірусу мозаїки сої врожайність бобових культур може зменшитися на 25,8–67,3%, а врожай від вірусу карликовості сої — на 10,8–45,6%», – розповів Аналолій Бойко.

Для овочевих культур, які уражуються вірусом огіркової мозаїки, врожайність знижується від 3,3 до 80,2%, вірусом тютюнової мозаїки — на 38,6–57,3%; від Y-вірусу картоплі врожайність цієї культури знижується на 3,8–79,5%, від ураження хворобами, спричиненими X-вірусом картоплі, втрати сягають від 39,6 до 52,1%.

Загалом, за словами вірусолога, на рослинах зафіксовано 1200 вірусів. Найнебезпечнішими є вірус огіркової мозаїки, вірус тютюнової мозаїки, Y-вірус картоплі, вірус смугастої мозаїки ячменю, вірус смугастої мозаїки пшениці, тосповірус соняшнику, мозаїка кукурудзи — до 30 стратегічних вірусів, які можуть знищити врожай. Ці патогени є потенційною загрозою для економіки сільського господарства, що посилюється зі зміною клімату.

Читайте також: Вірус кільцевої плямистості тютюну на сої розповсюдився на нові райони

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!