Агрономія

Відродження личинок хлібних клопів розпочалося на Київщині

На Київщині у посівах зернових культур триває живлення та яйцекладка хлібних клопів (шкідливої черепашки, елії гостроголової), розпочалося відродження личинок хлібних клопів, які завдають основної шкоди рослинам.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

В результаті пошкодження зерно деформується, маса його значно зменшується, знижується вміст і якість клейковини, що погіршує хлібопекарські властивості борошна. Шкодочинність хлібних клопів не обмежується погіршенням якості зерна, в результаті пошкодження зародка зернівки знижуються посівні якості насіння.

Згідно ст. 4, 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень та виконання заходів щодо захисту рослин здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

Для недопущення пошкодження озимих та ярих зернових колосових культур личинками клопа шкідливої черепашки та збереження якості зерна, необхідно провести обстеження полів та за наявності економічного порогу шкодочинності (ЕПШ): 2 і більше личинок на 1 м² у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів — 4-6, в насіннєвому ячмені — 8-10 екз. на 1 м² здійснити захисні заходи інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Ці обробки будуть ефективні й проти інших супутніх шкідників зернового поля: пшеничного трипса, злакових попелиць, хлібних жуків, інших фітофагів.

Оптимальним терміном проведення обприскування є поява у посівах 5-15% личинок клопа-черепашки третього віку.

Нагадаємо, агрокліматичні умови посприяли розвитку шкідників. Як повідомлялося, довгоносики пошкодили до 33% цукрових буряків на Київщині.