Агрономія

Вчені визначили найефективніший засіб для боротьби з раком картоплі

Вчені визначили найефективніший засіб для боротьби з раком картоплі

Українська науково-дослідна станція карантину рослин Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України провела дослідження найбільш ефективного хімічного препарату для боротьби з раком картоплі.

Згідно з дослідженням, ним виявився фунгіцид Консенто 450 SC, використання якого за витратної норми 2 кг/га зменшило життєздатність зооспорангіїв збудника раку картоплі на 82%.

Фунгіцид містить фенамідон, який порушує процес дихання в мітохондріях клітин картоплі і збудника раку, а також пропамокарб гідрохлорид, який порушує біосинтез амінокислот, фосфоліпідів, тож життєздатність зооспорангіїв збудника хвороби зменшується.

За дії препарату з 62 життєздатних зооспор виявлено 11 в 1 г ґрунту. Спостерігався розрив оболонки, вихід зооспор із зооспорангіїв, а також зменшення кількості зернистих життєздатних зооспор у зооспорангіях.

Водночас хімічний препарат Богатир Екстра за концентрації 30 мкл/ кв. м знижував життєздатних зооспорангіїв до 28 штук на 1 г ґрунту, що становило 49%.

Препарат Еместо Квантум (витратна норма 20 мкл/кв. м) мав ефективність проти раку на рівні 48,4%. При цьому кількість життєздатних зооспорангіїв зменшилася з 62 до 25 штук на 1 г ґрунту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!