Агрономія

Вчені дослідили, за якого зрошення гібриди кукурудзи з ФАО 190-280 мають стабільну урожайність

Вчені дослідили, за якого зрошення гібриди кукурудзи з ФАО 190-280 мають стабільну урожайність

Гібриди кукурудзи з ФАО 190 мають стабільний прояв урожайності за різних режимів зрошення. 

Про це свідчать дані досліджень вітчизняних гібридів кукурудзи на різні способи поливу в умовах Півдня України Інституту зрошуваного землеробства НААН.

Згідно з ними, використання цих гібридів доцільне за умов водозберігальних режимів зрошення на поливних землях із низьким гідромодулем. 

У середньоранній групі стиглості (ФАО 190–280) найкращим за показниками пластичності врожайності виявився гібрид ДБ Хотин (ФАО 250) незалежно від способу поливу. Так, у разі поливу дощуванням отримано врожайність на рівні 10,56 тонн/га, а за вирощування на зрошенні – 12,83 тонн/га. 

Найкращим у своїй групі стиглості він став і за вирощування на крапельному зрошенні з передполивною вологістю ґрунту на рівні 80 та 85% НВ з урожайністю відповідно 12,44 та 13,07 тонн/га.

За передполивної вологості ґрунту на рівні 85% НВ найкращим серед ранньостиглих і середньоранніх гібридів кукурудзи виявився гібрид Корунд – 13,51 тонн/га.

Слід зазначити пластичні гібриди кукурудзи групи ФАО 180-290 Степовий, ДН Пивиха, ДБ Хотин, Скадовський, що забезпечують рівень урожайності зерна 8-9 тонн/га в умовах водозберігального режиму зрошення, дозволяють заощаджувати поливну воду в межах 30-35% і бути добрими попередниками під озимі зернові культури в разі застосування способу поливу дощуванням на системах з обмеженим гідромодулем.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!