Агрономія

В «Юхимівському» стратегію захисту посівів коригують екстремальні погодні умови

Стратегію захисту посівів у господарстві «Юхимівське» коригують екстремальні погодні умови під час посівної кампанії й так звана фізіологічна весна, що провокують чи приглушують розвиток тієї чи іншої хвороби.

Про це AgroTimes розповів Іван Шаляревич, головний агроном ПП «Юхимівське».

Як правило, для перезимівлі посівів пшениці в господарстві вносяться під сівбу 150-200 кг складно змішаного добрива з невеликим відсотком азоту та більшим умістом фосфору і калію. Також на поля вносять перегній: він покращує ґрунт і підвищує рентабельність культури.

Хороший старт рослинам забезпечує обробка насіння фунгіцидом і гербіцидом (тільки оригінальними препаратами). За теплої осені можуть використати інсектицидний захист від комах або гербіцидний у боротьбі з падалицею (здебільшого озимого ріпаку) чи бур’яну, який не вимерзне взимку.

«Період кінець зими – початок весни – це основний момент для підживлення озимої пшениці, – зазначив Іван Шаляревич. – Утім, цього року довелося вносити концентровані азотні добрива (карбамід) ще в січні».

Навесні, після відновлення вегетацій, здійснюють три планові фунгіцидні обробки на стадіях кущення, прапорцевого листка і по колосу.

Нагадаємо, в «УкрАгроКом» розповіли про тонкощі підживлення озимого ріпаку. Як повідомлялося, озимий ріпак економніше використовує вологу при застосуванні регулятора росту. Ефективно планувати системи живлення сільгоспкультур допомагають відомості про ґрунтовий покрив.