Агрономія
Головне:
Агрономія

В умовах посухи сорти соняшнику продуктивніші за гібриди, – науковець

Сорти соняшнику краще проявляють себе у складних погодних умовах, зокрема посушливих, відтак їх варто сіяти поряд з гібридами хоча б на частині площ. При цьому перевагу слід віддавати ультраскоростиглим і ранньостиглим сортам.

Про це журналу The Ukrainian Farmer сказала в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту олійних культур НААНУ Катерина Ведмедєва.

«Сорти – це гетерогенна система, яка більш стійка проти усіляких зовнішніх чинників тиску і вона значно краще проявляє себе у складних погодних умовах. Коли йдеться про соняшник з коротким періодом вегетації, кращими за гібриди виявляються сорти», – зазначила Катерина Ведмедєва.

Так, багаторічний досвід вирощування ранньостиглого сорту Прометей в рамках дослідження виявив його високу пластичність і здатність сформувати врожай в умовах, коли більшість гібридів не можуть сформувати насіння. Його врожайність у нормальні за зволоженням роки сягає 2,5-2,8 т/га, а у складних посушливих умовах забезпечує не менше тонни.

Врожайність нового сорту Камелот в умовах 2020 року становила 2 т/га. Для порівняння, найкращою врожайністю в досліді серед гібридів  Європейських стандартів була 2,6 т/га.

Нагадаємо, соняшник є кращим попередником для озимої пшениці, ніж соя, – досвід KSG Agro. Як повідомлялося, урожайність соняшнику залежить від густоти стояння рослин.