Агрономія

В Україні зростає поширення західного квіткового трипса

В Україні зростає поширення західного квіткового трипса

Донедавна найбільш масовим і шкодочинним видом трипсів в Україні був тютюновий трипс. За останні два десятки років усе більше поширюється в тепличних господарствах карантинний вид – західний квітковий трипс.

За даними Держпродспоживслужби України, станом на кінець 2017 року в цілому по Україні площа під карантином по західному квітковому трипсу становить 12,59 га.

Заражені тепличні господарства виявлені в чотирьох областях: Дніпропетровській, Донецькій, Тернопільській та Херсонській.

Західний квітковий трипс пошкоджує понад 500 видів рослин із 50 ботанічних родин відкритого і закритого ґрунту. Крім овочевих і квітково-декоративних культур, живиться також різноманітними бур’янами.

Особливо великої шкоди цей вид завдає культурам закритого ґрунту, зокрема огіркам, томатам, квітковим (гербері, хризантемі, гвоздиці, трояндам), приводячи до деформації і опадання квітів, зав’язей.

Зниження врожайності огірків, квіткової продукції може сягати до 50% і більше. Втрати бувають значними через перенесення трипсами збудників вірусних хвороб (TSWY, TSV тощо) у томатів, перцю, тютюну.

Карантинний вид, оселяючись у теплицях, швидко витісняє інші види трипсів, набираючи домінуючого значення. За температури понад 35 °C розвиток трипсів призупиняється.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!