Агрономія

Для контролю поширення саранових слід застосовувати захисні смуги

Для контролю поширення саранових слід застосовувати захисні смуги

Головною умовою для успішного контролю чисельності й шкідливості саранових є постійний і, що важливо, ранній (починаючи з квітня) моніторинг для своєчасного виявлення личинок саранових. 

Захист посівів від саранових починають за масової появи личинок І віку. Основну масу личинок стадних саранових слід ліквідувати до закінчення розвитку ІІІ-ІV віку, а нестадних видів – в останньому віці. 

Оптимальним періодом застосування засобів захисту є період з третьої декади травня до першої декади червня, коли личинки у молодшому віці і мають меншу міграційну активність. 

Використовують як суцільні авіаційні і наземні обробки, так і крайові (навколо посівів), локальні в місцях високої концентрації шкідників (куліги, зграї) і бар’єрні (на шляху міграції личинок). 

У фазу наростання чисельності саранових рекомендовані локальні обробки, суцільні проводять в місцях високої чисельності личинок. 

У разі обробки куліги, що рухається, обробляють площу за 200-300 метрів від голови куліги і охоплюють усю площу по ширині фронту куліги. 

Щоб не допустити сарану на посіви сільгоспкультур, можна використовувати захисні смуги: навколо ділянки, або з того боку, звідки шкідник може мігрувати на посів. 

Інсектициди застосовують за чисельності личинок італійського пруса – 2-5 екз./м², нестадних саранових – 10-15 екз./м². 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!