Агрономія

В Україні прогнозують найнижчий за останні п'ять років урожай сої

Виробництво сої в Україні цього року, згідно з прогнозом Міністерства розвитку еконоімки, торгівлі та сільського господарства, очікується на рівні 3,2 млн тонн, що стане найменшим показником за останні п’ять років.

Про це повідомила начальник департаменту досліджень «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко на своїй Фейсбук-сторінці.

За її сорвами, офіційний прогноз профільного міністерства щодо зернових має досить широкі рамки: від 63,5 до 72,3 млн тонн. Песимістичний прогноз, за її словами, ґрунтується на тому, що посухою уражені основні південні регіони зерновиробництва – Одеська, Херсонська, Запорізька області.

Сумарно в цих областях зосереджено близько 27% посівів пшениці та 40% озимого ячменю. Натомість оптимісти акцентують увагу на тому, що критична ситуація з вологозабезпеченням не у всіх регіонах, а дощі в кінці квітня – на початку травня виправили ситуацію. До того ж прогнози погоди свідчать, що вірогідність опадів на півдні також підвищується.

«Які ж наші прогнози на урожай у цьому сезоні? Ми передбачаємо більш оптимістичні сценарії. При цьому нагадаю, що песимістичні зазвичай на 10-15% нижчі. Зокрема, збір ячменю ми прогнозуємо на рівні 7,9-8 млн тонн, пшениці – 25,9 млн тонн. Щодо кукурудзи у нас один з найбільш високих прогнозів – 36-36,5 млн тонн. Крім того, варто враховувати досвід минулих років, коли по факту урожай може бути на 3-4 млн тонн більшим, ніж за травневими прогнозами», – зазначила Єлизавета Малишко.

Виробництво соняшнику фахівці «УкрАгроКонсалту» прогнозують на рівні понад 16 млн тонн, втім, наголошують, що кінцевий валовий збір може бути вищим.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!