Агрономія
Головне:
Агрономія

В Украіні на 36% впало виробництво ріпакової олії

В Украіні на 36% впало виробництво ріпакової олії

Потужності з переробки насіння олійних культур на початок 2017 року перевищать 18 млн тонн, що дозволяє переробляти весь вирощений урожай олійних, повідомляє асоціація «Укроліяпром».

За останні роки значно зросли потужності з переробки ріпаку (понад 2 млн тонн на рік) та сої (3,5 млн тонн на рік). Проте через масовий експорт сої та особливо ріпаку завантаженість вітчизняних потужностей не перевищує 30%.

В «Укроліяпромі» підкреслюють, що скорочення виробництва в Україні соєвої та особливо ріпакової олії (на 36%) викликає занепокоєння. Ця ситуація склалася через масовий експорт насіння ріпаку та бобів сої, на які не розповсюджується експортне мито.

Головною умовою подальшого стабільного розвитку олійно-жирового комплексу України в профільній асоціації називають не лише збереження експортного мита на насіння соняшнику, але й значне нарощування переробки насіння ріпаку та сої на вітчизняних потужностях.

У 2016 році виробництво основних видів олійних у первинно-оприбуткованій вазі, за  попередніми даними Мінагрополітики, склало 18,7 млн тонн. У тому числі соняшнику – 13,5 млн тонн, сої – 4,1 млн тонн, ріпаку – 1,1 млн тонн.

AgroTimes

 

 

 

Зберегти

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали