Агрономія

В «Олександрівському» розробляють нову сівозміну відповідно до змін клімату

У господарстві «Олександрівське», що провадить рослинництво на півдні Вінницької області, відповідно до змін клімату розробляють нові сівозміни. Наразі збільшили площі під посівами кукурудзи та соняшнику, зменшили під горохом, гречкою, гірчицею, бо їм бракує вологи.

Про це розповів головний агроном господарства Віталій Вишневський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Також впроваджують у промислове виробництво нові сорти, що характеризуються жаро- та посухостійкістю. А ось вводити нові культури – не поспішають.

«Приглядалися до озимого гороху, але з досвіду сусідів бачимо, що культура не кожен рік дає добрі врожаї, тому немає резону її вирощувати, – пояснює Віталій Вишневський. – Загалом нові культури, перш ніж упроваджувати у виробництво, треба достеменно вивчити, а це все – кошти, час і ризики».

«Точкою неповернення», на думку Віталія Вишневського можна вважати 2007 рік – тоді сильна посуха призвела до втрати всього врожаю кукурудзи на зерно: рослини виросли заввишки до метра, і їх зібрали на силос.

«Останні п’ять років я помітив закономірність: щороку протягом сезону є період тривалістю близько 100 днів, коли не випадає опадів. Він може захопити квітень-червень чи жнива, цього року від жнив і до середини листопада не випало жодної краплі», – розповідає аграрій.

Дізнайтесь, як виробити оптимальну сівозміну в умовах глобальних змін клімату на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!