Агрономія

Вміст гумусу на полях ФГ «Слобідське» зріс за десять років застосування технології no-till

В ФГ «Слобідське» повний перехід на no-till тривав шість років – з 2010-го по 2016-ий. І якщо у 2010 році середній по господарству вміст гумусу в ґрунті становив 2%, то нині він зріс до 2,27%, і цей процес, хоч і повільно, але триває.

Про це розповів  голова ФГ «Слобідське» Володимир Вакуляк у ході конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

Господарство вирощує озимі ячмінь, ріпак та пшеницю, а також ярий ячмінь, сою, соняшник та кукурудзу. Крім того, ФГ «Слобідське» займається тваринництвом: має 280 голів ВРХ, із них 100 корів.

«Перегній ми вносимо звичайним гноєрозкидачем радянського типу раз на 2-3 роки. При чому вносимо багато і так, щоб не розпилюватися – обираємо поле, вносимо 80-100 т/га перегною і намагаємося пізніше вносити менше азотних і фосфорних добрив. Перегній вносимо під силосну кукурудзу», – розповів Володимир Вакуляк.  

Він також зауважив, що багато хто помилково вважає, що технологія no-till передбачає більше внесення фунгіцидів та гербіцидів. Втім, насправді це не так.

«Фунгіциди ми вносимо тричі і взагалі не вносимо ґрунтових гербіцидів, працюємо лише гербіцидами по вегетації», – додав фермер.