Агрономія

Усі економічні виклики компанія «Агро-Регіон» нівелює точним землеробством

Усі економічні виклики компанія «Агро-Регіон» нівелює точним землеробством

Для компанії «Агро-Регіон», що господарює на Чернігівщині, Київщині та Житомирщині, навть в умовах війни питання економії засобів не стоїть, адже тут уже тривалий час практикують точне землеробство. Усі економічні виклики агрономічна служба нівелює диференційованою сівбою, диференційованим унесенням добрив і навіть ЗЗР.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном ГК «Агро-регіон» Юрій Лисак.

«Ми застосовуємо диференційовану сівбу – залежно від гібрида, зони. Це головне для раціонального виробництва, – зазначає агроном. – Визначаємо запаси продуктивної вологи в ґрунті, знаємо, де в нас ризиковані масиви, й таким чином обираємо густоту сівби. Добрива також уносимо диференційовано за результатами аналізу ґрунту за картами завдань. Але на добриві можна ще більше заощадити».

За його словами, найкраще азотне добриво для кукурудзи – найдешевше, тобто безводний аміак, якого спеціалісти компанії багато внесли з осені. Фосфор і калій унесли за результатами аналізу ґрунту також з осені.

«Через скорочення посівних площ під кукурудзою в нас лишився карбамід – раніше ми його вносили перед сівбою, а потім підживлювали КАС. Його треба було б докупити, а оскільки карбамід лишився, то внесли повну дозу азоту тільки карбамідом», – додав Юрій Лисак.

Нагадаємо, для збирального конвеєра у групі компаній «Агро-регіон» оперують групами гібридів соняшника та кукурудзи.