Агрономія
Головне:
Агрономія

Українські та молдавські садівники впроваджуватимуть нові сорти і технології в горіхівництві

Українські та молдавські садівники впроваджуватимуть нові сорти і технології в горіхівництві

Асоціація «Укрсадпром» та асоціація «Союз виробників горіхоплідних культур» (Молдова) підписали меморандум про співпрацю. Він сприятиме досягненню спільних цілей у розвитку промислового горіхового садівництва: розробці та впровадженню нових сортів і нових технологій вирощування горіхоплідних культур.

Про це повідомили в асоціації «Укрсадпром».

Сторони мають намір сприяти залученню в галузь інвестицій і сподіваються, що такі дії приведуть до збільшення виробництва сортових горіхів, а також до зростання експорту цієї продукції.

«Ми маємо великі практичні навички промислового горіхівництва, які здобули за останні 10 років з моменту створення нашої асоціації, – зауважив Олег Тирсине, президент асоціації «Союз виробників горіхоплідних культур». – Водночас ми відзначаємо позитивний досвід українських садівників».

Згідно з меморандумом, молдавська сторона створить науково-дослідну сортовипробну ділянку з вивчення нових інтенсивних сортів з метою їх подальшого внесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

За словами голови асоціації «Укрсадпром» Дмитра Крошки, недостатній контроль за поширенням сортів є однією з хронічних проблем галузі.

«Ми приділяємо велику увагу правовому регулюванню рослинництва та захисту прав інтелектуальної власності на сорти, – зазначив він. – Тому вважаємо, що одним з головних позитивних моментів від підписання меморандуму має стати впровадження в дію ефективних механізмів контролю за поширенням сортів в Україні».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали