Агрономія

Українське насіння зернових та олійних культур іде на експорт за цінами, нижчими від світових

Українське насіння зернових та олійних культур іде на експорт за цінами, нижчими від світових

Вітчизняні насінники, намагаючись увійти на перспективні ринки інших країн, змушені продавати насіння зернових та олійних культур за цінами нижчими за світові.

Про це заявив завідувач відділу інноваційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

Зокрема, пшеницю продають у 5,5 разів дешевше, ніж купують, ячмінь – у 2,3 рази, кукурудзу ‒ в 1,8 рази, сою – в 1,6 рази дешевше.

Так, за І квартал 2017 року експорт насіння зернових та олійних культур з України, за даними Державного комітету статистики, становив лише $5,3 млн. Левову частку у ньому ($5,2 млн) склало насіння кукурудзи, зазначив Олександр Захарчук.

За його словами, основними споживачами українського насіння є країни СНД (Білорусь, Грузія, Казахстан, Молдова) та ЄС (Австрія, Румунія, Німеччина). Також вітчизняний насіннєвий матеріал імпортують Туреччина, Малайзія, Оман і Шрі-Ланка.

При цьому вітчизняні селекціонери мають досить високі нереалізовані експортні можливості з продажу насіннєвого матеріалу не в якості товарного чи фуражного зерна, а у вигляді сертифікованого посівного матеріалу, наголосив Олександр Захарчук.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!