Агрономія

Українська селекція зернових колосових одна з найпотужніших у світі, – думка

Українська селекція зернових колосових культур є однією з найпотужніших у світі. Жоден іноземний сорт не може зрівнятись за потенціалом продуктивності та якості з нашими вітчизняними сортами. 90% селекції зернових культур – це здобутки установ системи НААН.

Таку думку висловив керівник Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН Олександр Вінюков в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«На мою думку, наразі існує багато проблемних питань, пов’язаних з аграрною наукою. По-перше, це відсутність бажання в молоді працювати в науці й проводити дослідження. І з цього випливає те, що середній вік науковців у селекційних установах – 50-55 років. По-друге, низька мотивація молоді пов’язана з низькою оплатою праці, і, будемо відвертими, заробітна плата у 7000 гривень навряд чи може привернути увагу молодого спеціаліста. Тому з боку держави має бути усвідомленість того, що аграрна наука дуже важлива, її здобутки значущі, впровадження яких у виробництво здатне забезпечити продовольчу безпеку країни, що на сьогодні є дуже важливим й актуальним питанням», – зазначив науковець.

За його словами, порівнюючи із сортами інших селекційних установ, сорти селекції Донецької станції мають стабільніший рівень урожайності, що дозволяє забезпечувати рентабельність посівів навіть за гостропосушливих умов вирощування.

Зокрема, Донецька державна сільськогосподарська дослідна станція НААН – одна з двох наукових установ в Україні, які ведуть селекцію еспарцету.

Нагадаємо, Вінницький селекціонер вивів синьо-жовту кукурудзу.