Агрономія
Головне:
Агрономія

Україна у 2016 році купила насіннєвого матеріалу в 20 разів більше, ніж продала за кордон

Україна у 2016 році купила насіннєвого матеріалу в 20 разів більше, ніж продала за кордон

Протягом 2016  року Україна імпортувала насіння зернових та олійних культур на $350 млн. Це в 20 разів перевищує минулорічні обсяги вітчизняного експорту насіннєвого матеріалу.

 

Про це сказав завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»  Олександр Захарчук.

За його словами, торік за кордоном закуповувалося переважно насіння соняшнику, кукурудзи, ріпаку, сої та жита. На ці види продукції припадає понад 99% вітчизняного імпорту.

У ньому близько 60% – $206 млн – склало насіння соняшнику. Його купували в США, Туреччині, Франції та Іспанії.

Майже третина від загальної суми закупівель насіннєвого матеріалу – $114,7 млн – була витрачена на придбання у Румунії, Польщі та Франції насіння кукурудзи.

Ріпаку торік закупили на $22,2 млн. Основні його постачальники – Німеччина та Франція.

Насіння сої імпортували з Канади та Чехії на $3,5 млн.

Поставки жита здійснювалися із Данії, Німеччини та Польщі на суму $0,9 млн.

У 2016 році Україна традиційно імпортувала насіння зернових та олійних культур.

Обсяги зарубіжних поставок зернових культур склали 33,2 тис. тонн. З них близько 95% (31,4 тис. тонн) – насіннєва кукурудза.

Імпорт олійних культур становив 32,9 тис. тонн. Понад 73% з них (24,2  тис. тонн) –насіння соняшнику. Це найвищий за останні п’ять років обсяг імпорту насіння соняшнику, зауважив експерт.

У минулому році зберігалася тенденція до скорочення імпорту насіннєвого матеріалу в Україну порівняно з докризовим 2013 роком. Причини цього ‒ в різкому зниженні попиту через девальвацію гривні, військові дії на сході, а також у локалізації виробництва насіння вітчизняними та іноземними компаніями на території України, підсумував Олександр Захарчук.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!