Агрономія

Україна може вдвічі зменшити посіви гречки через її імпорт з Росії

Україна може вдвічі зменшити посіви гречки через її імпорт з Росії

Посіви гречки в Україні у 2019 році можуть скласти 40-50 тис. га, що вдвічі менше, ніж у 2018 році через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.

Порівняно з показником 2017 року наступного року посіви культури скоротяться аж у 4-5 разів, повідомляє Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Росія навмисно продає свою неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами, які менші за собівартість якісної української крупи. Через це вітчизняні виробники, змушені знижувати ціни у відповідь, тим самим скорочуючи власну рентабельність.

Внаслідок цього інтервенція російської крупи на український ринок знищує економічну мотивацію у вітчизняних аграріїв в подальшому вирощувати цю культуру, зауважили в ВАР.

Зокрема, низка членів асоціації, які вирощують гречку, заявили про те, що будуть скорочувати посівні площі під цією культурою або зовсім відмовляться від її вирощування.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році в Україну офіційно було завезено 15,9 тис. тонн зерна гречки, з яких 12,7 тис. тонн – з Росії, 17,3 тис. тонн – з Казахстану, який також постачає до України гречану крупу російського виробництва.

Крім цього, значні обсяги гречаної крупи було завезено через напівлегальні схеми.

Частка російської крупи на українському ринку вже досягла близько 45-50%, зауважили в ВАР.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!