Агрономія

Удобрення кукурудзи є ефективним лише за правильної сівозміни та обробітку ґрунту

Удобрення кукурудзи є ефективним лише за правильної сівозміни та обробітку ґрунту

Невдалу сівозміну та обробіток ґрунту під час вирощування кукурудзи не завжди вдається подолати внесенням високих доз органічних і мінеральних добрив. 

Про це свідчать результати досліджень, проведених на Ерастівській дослідні станції Інституту зернових культури НААН України. 

У проведених дослідах уносили рекомендовані дози мінеральних добрив N60-90P60-40K60-30 і контролювали реакцію культури залежно від способів загортання їх у ґрунт. 

У пошуках раціонального використання органічних добрив гній вносили безпосередньо під кукурудзу за збереження традиційного варіанта в перше парове поле. 

Як виявилося, з одного боку, застосування органо-мінеральної системи добрив гній 30 тонн/га + N90P60K60 забезпечувало зростання врожайності зерна кукурудзи на 0,40-0,09 тонн/га.

З іншого боку, така кількість внесених добрив не змогла компенсувати недобір урожаю під час сівозміни «сидеральний пар – озима пшениця– кукурудза» за мілкого обробітку (4,9 тонн/га), порівнюючи з ланкою «чорний пар – озима пшениця – кукурудза» за оранки (6,35 тлнн/га). 

Така різноманітна реакція кукурудзи на якість систем землеробства свідчить про те, що в разі зростання рівня ефективної родючості ґрунту завдяки системному застосуванню добрив приріст урожайності дещо припиняється. 

З огляду на проведений аналіз вчені дійшли висновку, що висока природна родючість й окупність добрив забезпечать очікуваний результат тільки за умови оптимізації режимів ґрунтово-екологічного спрямування.

Раніше повідомлялось, що вчені визначили найкращий для кукурудзи спосіб обробітку ґрунту та удобрення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!