Агрономія
Головне:
Агрономія

Учені створили базу даних досліджень зв’язку рослин і грибів за 120 років

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Біологи з Лейденського університету в Нідерландах зібрали велику базу даних з досліджень рослин і грибів, які проводили вчені з усього світу за останні 120 років.

Про це повідомляє Phys.

Зв’язок рослин і грибів називається мікоризою, гриби, як і рослини, виграють від цього. При цьому такий симбіоз важливий для обох типів організмів, оскільки вони не змогли б вижити без нього.

Досі інформація про ці симбіотичні відносини була розкидана по різних наукових публікаціях. Нова база даних про взаємодію грибів, доступна через глобальний інформаційний фонд з біорізноманіття (GBIF) і платформу управління даними біорізноманіття PlutoF. Система об’єднує всі знання в єдине джерело і дозволяє вченим по-новому зрозуміти важливість взаємин рослин і грибів в ґрунті.

Вчені відзначають, що кореневі гриби не лише допомагають рослинам отримувати поживні речовини з ґрунту – види мікоризи і їх кількість в коренях рослин можуть мати значний вплив на життя рослин в цілому. Вчені навіть дійшли висновку, що мікоризні гриби можуть впливати на кількість вуглецю, яку екосистема може зберігати в ґрунті.

«Це найстаріші симбіотичні відносини на планеті. Тільки за останні два десятиліття ми почали розуміти справжню важливість мікоризи. Об’єднання всіх існуючих знань дозволить нам зрозуміти роль мікоризного симбіозу в екосистемах», – розповіла еколог Надя Судзиловська.

У нову базу даних поки увійшли не всі рослини у світі. Однак вчені зможуть самостійно додавати в неї свої дослідження, тому, вважають біологи, найближчим часом вона зможе стати найдетальнішою в історії спостережень.

Читайте також:Вчені виявили в сої гени, що допомагають в утворенні мікоризи

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: