Агрономія
Головне:
Агрономія

«Володимирське» має власну філософію технології вирощування культур

Відповідно до філософії підприємства «Володимирське», всі сорти і гібриди культур перед вирощуванням у промислових масштабах тестуються на стійкість до загущення — таким чином перевіряють їх пластичність.

Про це розповів Анатолій Григорчук, співзасновник ФГ «Елема» і ТОВ «Володимирівське» (Кіровоградська обл.).

Для середньоранніх гібридів кукурудзи — це 100 тис. рослин/га, для ранньостиглих — 100–105, для пізніх — 90–95 тис. «Якщо гібрид витримує таку густоту в умовах посухи, він заслуговує на увагу», — пояснив пан Анатолій.

У зоні господарювання підприємства в більшості років статистично ймовірної різниці за врожайністю між ранньостиглими й пізньостиглими гібридами кукурудзи немає. Але бувають й винятки: один із середньопізніх гібридів «Піонера» позаторік на окремому полі дав одну з найвищих показників урожайності — 80 ц/га, а цього року — всього 17 ц/га, хоча поруч інші гібриди дали по 35–45 ц/га.

«Тому я наполягаю на тому, щоб тестувати гібриди саме в умовах загущення», — підкреслив фермер. Ця методика була розроблена у відділі фізіології і екології фотосинтезу Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. Згідно з нею, в умовах Київської області ранньостиглі гібриди тестували за густот 140–160 тис. рослин/га.