Агрономія
Головне:
Агрономія

У “Вега Агро” на соняшнику не застосовують фунгіцидів

У ТОВ “Вега Агро”, що на Житомирщині, завдяки широкій сівозміні та використанню стійких до хвороб гібридів зовсім не проводять фунгіцидних обробок посівів соняшнику.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном господарства Віктор Петрашенко.

«Широка сівозміна – а ми вирощуємо озимий ріпак, озиму пшеницю, озиме жито, сою, кукурудзу, соняшник, картоплю, люпин – нам дає змогу зменшити пестициде навантаження на посіви. Соняшник на попереднє місце у нас повертається через шість років, тому на соняшнику ми зовсім не застосовуємо фунгіцидів. Гібриди соняшнику ми сіємо тільки адаптовані до нашої зони достатнього зволоження, стійкі до хвороб, тому в наших умовах фунгіцидний захист соняшнику недоцільний», – розповів Віктор Петрашенко.

Ще одним важливим технологічним елементом, який сприяє зменшенню тиску хвороб на посіви соняшнику, за словами голосного агронома, є глибоке рихлення, яке в господарстві проводять після соняшнику. Оскільки при цьому пласт землі не перевертається, конідії (спори грибів) не загортаються глибоко в ґрунт, не зберігаються там роками, а проростають на другий – третій рік. Таким чином до шостого року, коли соняшник повертається на попереднє місце, поле чисте від хвороб.   

Нагадаємо, у «Вега Агро» планують посилений фунгіцидний захист пшениці.

Журнали