Агрономія
Головне:
Агрономія

У вантажі гречки з Білорусі виявили карантинного шкідника

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У вантажі гречки, що прямував в Україну з Білорусі, співробітники Держпродспоживслужби виявили відсутнього на території нашої держави карантинного шкідника – чотирьохплямистого зерноїда.

Про це повідомляється на сайті відомства.

«26 грудня 2019 року при проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів в м/п «Південний» ВМО № 3 Київської області у вантажі гречки вагою 21,56 тонн походженням з Республіки Білорусь було виявлено карантинний організм, відсутній на території України – чотирьохплямистий зерноїд (Callosobruchus maculatus Fabr.)», – ідеться в повідомленні.

Як повідомляється, заражений  вантаж було затримано та застосовано фітосанітарні заходи відповідно до чинного законодавства.

«З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера – Республіки Білорусь буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України», – повідомили в Держпродспоживслужбі. 

Довідка

Чотирьохплямистий зерноїд – це поширений шкідник бобових культур, що має космополітичне поширення і зустрічається на всіх континентах, крім Антарктиди. Він переносить діапазон вологості і температури, що робить його витривалим у кліматичних умовах по всьому світу.

Час його розвитку залежить від таких чинників як вологість, температура, тип бобових, скупченість і рівень інбридингу в популяції. В експериментах прийнятним був діапазон вологості від 25% до 80% з різними оптимальними рівнями на кожній стадії життя. Більшість яєць вилупилися між 44% і 63% вологості, а 44% дали найвищу виживання.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!