Агрономія

У трьох областях очікується висока чисельність капустяного стеблового прихованохоботника, — прогноз

У 2021 році у Донецькій, Київській і Черкаській областях можна очікувати на високу чисельність і шкідливість капустяного стеблового прихованохоботника на посівах олійних капустяних культур.

Про це AgroTimes повідомив Сергій Станкевич, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.

«Минулого року цей цей вид шкідника у вказаних регіонах заселяв до 100% площ озимих олійних капустяних культур», — додав експерт.

Жуки прогризають у черешках і товстих жилках епідерміс, а потім виїдають м’якуш у вигляді невеликих камер, навколо яких розростається тканина й утворюються здуття — «бородавки». Іноді прогризають отвори в листках і пошкоджують верхівки молодих стебел капустяної розсади та насінників.

Личинки прогризають хід у черешок листка, а потім переміщуються всередині стебла донизу, іноді до кореневої шийки.

На великих листках розвиток личинки завершується в черешку, не переходячи в стебло. Ходи личинок добре видно у вигляді коричневих смужок, які просвічуються. Пошкоджені рослини відстають у рості й часто гинуть. На насінниках відмирають і обпадають листки, переламуються квітконосні пагони, насіння стає плоским.

Нагадаємо, названо причини хвороб озимого ріпаку. Раніше повідомлялося, як вчасно виявити прихованохоботників у посівах ріпаку.