Агрономія
Головне:
Агрономія

У посівах озимини можуть утворитися осередки підвищеної чисельності злакових мух

Ураховуючи наявний зимуючий запас злакових мух, у 2021 році повсюдно на полях озимини є ймовірність утворення осередків підвищеної чисельності їх, йдеться у статті у журналі The Ukrainian Farmer.

Загроза можлива насамперед на слабко розкущених з осені чи послаблених і зріджених після зимівлі посівах, за достатньої кількості тепла й вологи восени.

Також ризик посилюється за наявності таких факторів, як задовільна перезимівля шкідників, сприятлива для їх розвитку теплої весняної погоди (у травні — мінімум +18 °С).

Крім того, їх поширенню сприяє порушення умов агротехніки — такі, як неякісний обробіток ґрунту, сходи падалиці, сівба озимих у ранні строки, тощо.

За результатами осінніх обстежень 2020 року, заселення площ цими шкідниками не перевищувало 12% із пошкодженням до 0,8% рослин. Відносно високий запас личинок, що зимують (2,2–4 екз./м²) виявлено в осередках Вінницької, Кіровоградської, Харківської, Херсонської й Миколаївської областей, а максимальну їх кількість (5,4–6 екз./м²) — у Запорізькій.

Нагадаємо, в озимині на Одещині у теплі дні спостерігається літ злакових мух. Як повідомлялося, грунтові шкідники подекуди заселяють до 65% посівів сільгоспкультур.