Агрономія

У посівах озимої пшениці є активні прояви септоріозу

септоріоз

На сьогодні в посівах озимої пшениці є активні прояви септоріозу. Особливу увагу потрібно звернути на ранні та загущені посіви, де розвиток хвороби проявляється максимально.

Про це повідомляють у селекційно-насійннєвій компанії ДСВ.

Щодо слабких або пізніх посівів, то увага повинна бути сфокусована на збереження вологи в метровому шарі ґрунту. Допоможе в цьому закриття вологи на посівах пшениці ротаційними або штригельними боронами, а після активного відновлення вегетації наше завдання максимально швидко закрити поверхню ґрунту листям. В цьому допоможуть внесення амінокислот, мікроелементів та інші стимулятори.

 «Рослини відновили вегетацію, про що свідчить утворення вторинної кореневої системи, зміна забарвлення листя та поява сходів у частині центральних регіонах України, де перед входженням в зиму поля були абсолютно чорні, а тепер зазеленіли, як би це не дивно звучало станом на середину березня», – йдеться в повідомленні.

Пониження температур до мінусових позначок (до -10°С протягом останньої декади) має свій вплив на стан рослин. Рослини, які зайшли в зиму у фазі розвитку 1 чи 3 стебла ВВСН 21 та ВВСН 23 майже не зазнали критичного впливу морозу, а рослини, які мали 1 або 2 листки значно пошкодились морозами. Пошкодження відбулось через недостатнє накопичення цукрів та відсутність добре сформованого воскового нальоту.

Пориви вітру та морозу спричинили підсушування верхнього шару ґрунту, через що подальше внесення азотних добрив на суху поверхню не матиме високої ефективності, а таке добриво як карбамід, потрапивши на сухий ґрунт ризикує втрати до 80% діючої речовини. Важливо, що наступне внесення азотних добрив повинно бути на гарантований вологий ґрунт після проходження опадів у вигляді дощу, снігу чи по технології CULTAN або по методу Бузницького – безпосередньо сівалками в грунт. Також потрібно приділити увагу боротьбі з мишовидними шкідниками.

Нагадаємо, на Черкащині є загроза розвитку пероноспорозу й альтернаріозу на ріпаку.