Агрономія
Головне:
Агрономія

У перспективі Україна може збільшити експорт насіння в десятки разів, – експерт

У перспективі Україна може збільшити експорт насіння в десятки разів, – експерт

У 2016 році експорт насіння зернових культур з України становив $17,2 млн. Це на 50% більше, ніж у 2015 році ($11,5 млн).

Про це повідомив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

Основними споживачами українського насіння є країни СНД (Азербайджан, Білорусь, Молдова, Грузія) та ЄС (Австрія, Литва, Румунія). Також вітчизняний насіннєвий матеріал імпортують Туреччина, Індія та Південно-Африканська Республіка.

У структурі українського експорту насіння домінує кукурудза (91,8%). Обсяги її поставок на ринки країн світу минулого року у вартісному вимірі становили $15,8 млн.

За останні п’ять років в Україні намітилася тенденція до скорочення кількості виробників насіння і садивного матеріалу. Якщо в 2012 році до Державного реєстру було занесено 1400 виробників насіння і садивного матеріалу, то у 2016 році їх кількість скоротилася майже утричі – до 480, зазначив Олександр Захарчук.

На його думку, у середньостроковій та навіть довгостроковій перспективі Україна може збільшити експорт насіння у десятки разів. Можливості щодо нарощування потужностей насіннєвих заводів з кожним роком невпинно зростають. Великі насіннєві іноземні та вітчизняні компанії мають потенційні можливості та бажання вивести Україну на передові позиції з реалізації насіння таких зернових культур, як пшениця, ячмінь, овес, жито,  кукурудза, а також олійних: соняшник, соя, гірчиця та ріпак.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!