Агрономія

У «Ниві Переяславщини» розповіли про виклики цьогорічної посівної

У «Ниві Переяславщини» розповіли про виклики цьогорічної посівної

На полях Київщини досі знаходять протитанкові міни, утім, посівна у групі компаній «Нива Переяславщини», поля якої розташовані у п’яти районах Київщини, активно триває. Посівній тут передувало розмінування. Після роботи вибухотехніків на полях часом залишилися вирви, які навіть трактор не переїде, тому причиною затяжної посівної були не тільки проблеми із пальним і холодна весна, а ще і «подарунки» війни.

Про це розповів директор групи компаній Віталій Шакель.

«Щороку, думаючи про весну, прогнозуємо, які будуть особливості весняної посівної. Восени чекали подорожчання пального, думали про складнощі із засобами захисту, дбали про підготовку техніки. Але такого, що на нас насунуться усі ці проблеми разом, і навіть виявляться дрібницями у порівнянні із війною, ніхто навіть уявити не міг», – зазначив він.

Структуру посівних площ у компанії не змінювали, адже головне призначення вирощеної продукції тут – вигодовування тварин.

«Вирощуємо більше півмільйона поросят на рік, тому соя, ячмінь, пшениця і кукурудза – наші основні культури. Ріпак ми вирощуємо лише на експорт. Наразі маємо укладені договори, сподіваємось до серпня Україна звільниться від російської навали і ми зможемо втілити свої експортні плани. Зрозуміло, що маємо усі проблеми, які отримав бізнес від рашистської нечисті. Було складно із запчастинами. Більшість техніки – іноземна і якщо досі усі потреби задовольняли українські дилери, то зараз через розірвану логістику довелося сутужно. Але спасибі партнерам, колегам, інженерній службі, механікам. Нам таки вдалося прийти до посівної у повній бойовій готовності», – додав Віталій Шакель.

За його словами, складно було із посівним матеріалом: дещо мали заготовлене, дещо привозили і сіяли прямо з коліс. Наразі основну частину площ під кукурудзою посіяли, завершують посівну сої, очікують дощу і гарного врожаю.

Нагадаємо, станом на 5 травня ярий клин уже посіяли на площі 6,249 млн га.