Агрономія

У Криму серйозні проблеми з весняною посівною кампанією, - радник міністра Олександр Лієв

У Криму серйозні проблеми з весняною посівною кампанією, - радник міністра Олександр Лієв

Цьогорічна весняна посівна кампанія у АР Крим має три основні проблеми: недостатня кількість насіння, відсутність зрошення, вкрай недостатня кількість сільськогосподарської техніки. Крім того, кампанія з сівби рису, сої та інших вологозалежних культур, в тому числі кормових, на півострові цього року навіть не починається. Про це сьогодні 16 березня на прес-конференції заявив радник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Лієв.

«Насіннєвий матеріал до Криму завжди завозився з материкової України. Тому, проблема із дефіцитом насіння на сьогодні дуже актуальна. Інша існуюча для Криму проблема – це 400 тисяч га зрошувальних земель. Якщо ці землі навіть і будуть засіяні, то лише за рахунок залишків тих ресурсів, які протягом кількох років ще можна використовувати. Адже за 50 років існування системи зрошення, у ґрунті ще є залишки ресурсів. Але, тим не менш, урожайність в результаті буде неприбутковою. Лише з метою збереження робочих місць, кримчани намагатимуться проводити посівну кампанію», – зазначив Олександр Лієв.

Третя проблема, за словами Олександра Лієва, пов’язана зі збором майбутнього урожаю. «У Криму немає власної техніки для збиральної кампанії. Там залишилося близько 100 наших українських комбайнів. За цю техніку Україна досі продовжує сплачувати лізинг. Ми не можемо їх повернути. Але, навіть, ця техніка забезпечує лише третину з потреб у збиральній техніці. Таким чином, зібрати урожай у Криму буде нічим», – повідомив радник міністра.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!