Агрономія

У HarvEast аргументували збільшення площ під посівами озимого гороху

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Компанія HarvEast відводить значну посівні площі під озимий горох, оскільки має вагомі аргументи на користь вирощування цієї культури.

На цьому наголосив Євген Казєєв, директор з рослинництва компанії HarvEast, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Ми підбирали третю культуру у сівозміну на свої поля, розташовані на Донеччині. Адже сівозміна «соняшник — пшениця — соняшник — пениця» дає велике навантаження на ґрунт, оскільки в тій зоні ми вирощуємо соняшник здебільшого за технологією Євролайтинг», — розповів він.

Препарати, які застосовуються за цієї технології, добре діють проти бур’янів, але мають тривалий період розкладання. Тому, посіяна після соняшнику озима пшениця відстає у розвитку. Якщо ротація відбувається через рік і «промивочний» режим надто короткий, то можна взагалі втратити посіви пшениці.

Натомість озимий горох абсолютно нормально реагує на ці речовини. Розмістивши його після соняшнику і перед озимою пшеницею, компанія отримала науково обґрунтовану трипільну сівозміну та збагачує ґрунт азотом.

Другий важливий аргумент — озимий горох максимально «ловить» вологу у ґрунті, формує урожай у травні, коли температура не досягла свого піку, на відміну від ярого гороху, який в умовах Степу вигорає. Експерименти HarvEast впродовж кількох років показали, що урожайність озимого гороху втричі вища у порівнянні з його ярим родичем.

Ще однієї перевагою гороху є скорочення залежності від добрив. Ця рослина фіксує атмосферний азот з повітря, перетворює його в мікоризи: близько 60% органічного азоту споживає сама рослина, а 40% залишається у ґрунті для наступної культури. У перерахунку на кілограми, компанія отримує на гектар близько 60 кг в діючій речовині азоту, що рівнозначно близько 180 кг аміачної селітри.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями