Агрономія

У ФГ «Флора А. А.» нові технології землеробства перевіряють на собі

Автоматичний пенетрометр

Фермерське господарство «Флора А. А.» обробляє 1 тис. га землі на півдні Вінничині. Застосовують точне землеробство, всі нові технології перевіряють на власних полях. Так на 2021 рік заплановано 75 дослідів на основних культурах: озимій пшениці, кукурудзи та соняшнику.

Про це під час конференції «День Aгронома: Отримати гарантований урожай» розповів директор господарства Андрій Капріца.

При вирощуванні застосовують змішані технології обробітку ґрунту. Після пшениці роблять глибоке рихлення, сіють кукурудзу, після того – орють, сіють соняшник, після нього – легке дискування і сіють пшеницю. 

«Глобальною проблема, що зменшує урожай є ущільнення ґрунту» , – сказав Андрій Капріца. 

Щоб цьому запобігти, господарство проводить глибоке рихлення. Але при цьому застосовує елементи точного землеробства. Поле, де планується ця грунтообробка, досліджує машина з твердоміром ґрунту – пенетрометром. Точно у визначених точках вона вимірює щільність ґрунту. Ці дані йдуть на формування карти поля. При проведенні глибокого рихлення тракторист орієнтується на цю карту й відповідно заглиблює робочі органи агрегату на 30-35 чи 40 см. Зміна глибини обробки на 5 см дає значну економію пального.

Андрій Капріца пояснив, що від оранки господарство не відмовляється через нестачу коштів на перехід на інші технології обробки ґрунту, що можуть заробити пожнивні рештки кукурудзи. Адже нові агрегати потребують і нового трактора, коштів на який господарство поки що не може виділити.

Але навіть при цих технологіях господарство отримує непоганий результат: в середньому 4 т/га соняшника, 11-12 т/га – кукурудзи, 6-6,5 т/га – пшениці.

Читайте також: Господарство на Дніпропетровщині отримує гарні врожаї соняшнику без гербіцидів