Агрономія
Головне:
Агрономія

У дощові роки посівам зернових загрожує масове розмноження зернової совки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Підвищена вологість сприяє збільшенню плодючості самок зернової совки, що призводить до спалаху масового розмноження у посівах зернових. У дощовиті роки за повільнішого дозрівання посівів і пізнішого збирання шкідливість фітофага стає відчутною.

На цьому журналу «The Ukrainian Farmer» повідомила науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН Тетяна Неверовська.

«Для запобігання шкідливості сірої зернової совки навесні проводять поверхневі обробітки ґрунту перед сівбою ярих, для знищення гусениць і лялечок. З початку воскової стиглості проводять стисле роздільне збирання зі швидким підбором і обмолотом валків», –розповіла науковець. 

Хімічні обробки застосовують за чисельності гусениць 20 екз./100 колосків, у роки з підвищеною вологістю — 10 екз./100 колосків, обробітки проводять не пізніше ніж за 15–20 днів до збирання. Проводять швидке післяжнивне лущення стерні з наступною зяблевою оранкою.

Для запобігання шкідливості звичайної зернової совки слід сіяти зернові колосові в оптимальні для зони строки. Проводити дворазове лущення стерні й глибоку зяблеву оранку ділянок заселених гусеницями. Інсектициди застосовувати за чисельності гусениць 20 екз./100 колосків.

Читайте також: Посівам зернових загрожуватимуть хлібні клопи

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!