Агрономія

У деяких областях відмічалося короткочасне залягання притертої до ґрунту льодової кірки

У деяких областях відмічалося короткочасне залягання притертої до ґрунту льодової кірки

Упродовж січня озимі культури перебували переважно у стані зимового спокою. Лише на початку місяця у більшості західних, південних, Черкаській та Полтавській областях, коли середня добова температура повітря досягала плюс 4-7°С, спостерігалася повільна вегетація озимих культур. У кінці першої декади січня, із зниженням середніх добових температур повітря до від’ємних значень, вегетація озимих культур припинилася.

Про це інформує Укргідрометцентр.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче мінус 2-8 °С не опускалася і була вищою критичної температури вимерзання. Лише в окремих районах Київської та Сумської областей вона короткочасно знижувалася до мінус 9-11 °С, що близько до критичної температури вимерзання озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених з осені рослин озимої пшениці, проте такі низькі температури були нетривалими.

Упродовж січня на окремих площах Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Запорізької та Сумської областей відмічалося утворення та короткочасне залягання притертої до ґрунту льодової кірки товщиною від 1 до 13 мм, місцями у Запорізькій області – до 29 мм, ступінь її розповсюдження становив від 50 до 90% площі поля.

В останній день січня, внаслідок інтенсивної відлиги, снігу на полях не було або висота його не перевищувала 1-5 см. Лише у Сумській, на окремих площах Чернігівської, Київської, Житомирської та Хмельницької областей висота снігового покриву становила від 6 до 20 см.

На переважній частині території країни ґрунт був талий або глибина його промерзання не перевищувала 5-10 см, місцями у північних та центральних областях – до 20-27 см.

Раніше повідомлялося, як шкодочинність льодової кірки залежить від її товщини.