Надпорогову чисельність мишей виявили на полях кількох областей
Погодні умови, що склались у другій декаді листопада, в цілому були сприятливі для подальшого розвитку та розселення мишоподібних гризунів. Концентрація їх проходить на незібраних площах кукурудзи, в місцях резервацій, продовжується поступова міграція гризунів на поля ріпаку, площі під озимими зерновими.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Зокрема, на 5-47% обстежених площ озимих зернових, (а на Запоріжжі та Харківщині – 60-92%) відмічають переважно крайове заселення посівів, де обліковують від поодиноких жилих нір до 1-3 колоній на гектарі. Найбільше, до 5 жилих колоній на гектарі виявили в Луганській області).
На озимому ріпаку виявляють 1-4 колоній на гектарі (на Запоріжжі – 6) з 3-10 жилими норами.
Повсюди на багаторічних травах, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях обліковували по 2-5 жилих колоній на гектарі (у Волинській, Донецькій, Київській, Тернопільській областях – 6) у кожній по 3-12 жилих нір.
Осередки надпорогової чисельності мишоподібних гризунів локалізовано. За видовим складом мишоподібних гризунів переважають звичайна та гуртова полівки. В південному Лісостепу та Степу зустрічаються курганчикові миші.
Рекомендуємо регулярно проводити моніторинг сільськогосподарських угідь та при наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі проводити захисні заходи проти гризунів дозволеними та рекомендованими родентицидами, згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» та залежно від видового складу гризунів.
Раніше повідомлялося, як обмежити чисельність мишей у полі профілактичними заходамии.